Bugün - 13 Temmuz 2020 Pazartesi
Düzce 26°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Sponsorlar
Sayfalar
Resmi İlan
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Düzcespor Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Asayiş Diğer »
Haber Detayları

HAKKIMIZI HUKUK YOLU İLE ARAYACAĞIZ !

Haber Basının Namusudur Geçtiğimiz günlerde Düzce’de yer alan bir basın kuruluşunun Özel Çağsu Hastanesi ile ilgili ortaya koyduğu haberler hakkında Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir basın toplantısı düzenledi. Demir toplantıda, hastane hakkında yapılan ithamların gerçeği yansıtmadığı söyledi.

Gündem Haberi - 26 Kasım 2019 Salı - 20:29
Haber Basının Namusudur Geçtiğimiz günlerde Düzce’de yer alan bir basın kuruluşunun Özel Çağsu Hastanesi ile ilgili ortaya koyduğu haberler hakkında Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir basın toplantısı düzenledi. Demir toplantıda, hastane hakkında yapılan ithamların gerçeği yansıtmadığı söyledi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir, bugün akşam saatlerinde bir basın toplantısı düzenledi.

Geçtiğimiz günlerde Düzce’de bulunan bir yerel basın kuruluşunun Çağsu Hastanesi hakkında ortaya koyduğu haberlerin doğruyu yansıtmadığını belirten  Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir, “Hakkımızı hukuk yoluyla arayacağız. Kimse olmayan bir olayı olmuş gibi gösteremez” dedi.

 

Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir toplantıda şöyle konuştu:

 

“Haber basıncının namusudur. Namus kıymetlidir. Olamayan bir olayı olmuş gibi yapmak son derece yanlış bir olaydır. Olayı çarpıtmak çok farklıdır. Tabii basın bizim için vatandaşa ulaşma doğru bilgilendirme noktasında son derece kıymetli bir konu ama kimse ben basınım diye önüne gelen haberi olamayan bir haberi asla ve asla yapma hakkına sahip değildir. Bizimle ilgili Öncü TV 3 haber yaptı. Birincisinde görmezden geldik, diğerinde yine öyle ama baktık ki bu olayın üzerine eğer biz gitmezsek olayın doğruluğunu vatandaşımıza aktarmazsak bu olay farklı yerlere gidiyor.

 

Olayın başlangıcı nedir? Herkes net bilsin. Öncü Tv’den haberi yapan arkadaş geliyor bizim hastane müdürlerimizden, yöneticilerinden para istiyor. Bize şu kadar para vereceksiniz. Olayı bana intikal ediyorlar, ben diyorum ki bizim bununla ilgili bir bütçemiz yok. Kimseye bir kuruş para veremeyiz. Olayın başlangıç noktası bu. İlgili arkadaşımız siz bize para vermezseniz buraya bir sürü giren çıkan oluyor sizinle ilgili haberler yaparız. Hastaneyi karalama noktasında haberler yaparız, şunu yaparız, bunu yaparız. Bana bu bilgi gelince bende diyorum ki isteyen istediği haberi yapsın. Biz ÇAĞSU Hastanesi olarak şu ana kadar hiçbir açığımız gediğimiz olmamıştır, olamazda. Bağlı bulunduğumuz kurumlar, İl Sağlık Müdürlüğü, Çalışma Bankalığı, Düzce Valiliği her gün denetim altında kafamıza göre bizim iş yapma şansımız yok.”

 

Yerel basın kuruluşu tarafından yapılan habere açıklık getiren Cavit Demir konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Bazı vatandaşlarımız bazı trafik kazası geçiriyor ya da iş kazası özele gidersem iş kazası raporu tutulmaz diyor. İlk önce özel tutar. İlk haberimiz, bir tane vatandaş geliyor ehliyet raporu alacak. Bakın arkadaşlar bunu herkesin iyi bilmesi gerekiyor. Devlet sizin Check Up’ınızı karşılamaz. Siz silah ruhsatı alacaksanız devletin sosyal güvencesiyle 5 tane 7 tane doktora bedava muayene olamazsınız. Bunlar özel rapora girer. Vatandaşımız geliyor ehliyet raporu alacak, ehliyet ile ilgili muayenesini oluyor. Sonra göz bozukluğum var diyor. O zaman diyor ki doktorumuz, lütfen giriş yapın, göz durumunuzu ölçeyim, reçetenizi de gözlüğünüzüde yazayım, eczaneden alın. Haber şu; bir hastadan 2 defa para alındı. Kardeşim böyle olmak olasılığı bile yok. Kanun belli. Kişi elini okutacak, koyduğunda o Ankara’ya gider, o kişiye bir muayene hakkı verir. Siz giriş olmadan, sanki insanları iki defa muayene ediyormuşuz gibi maalesef o arkadaşımız ilgili müdürlerden gerekli cevabı alamayınca bu tür yanlış bu tür bir haber yaptı, görmezden geldik.”

 

Eşimi ön plana atarak yalan haber yaptılar diyen Cavit Demir, açıklamasına şöyle devam etti:

“Sonra eşimi ön plana çıkararak bir iş görüşmesinde biz Düzcelileri sevmiyormuşuz, şunu yapmıyormuşuz şeklinde bir haber ve haberin binlerce paylaşımı. Herkese ulaşmak için aynı haberi sürekli paylaştılar. Biz Düzce 60 milyon dolarlık bir yatırım yaptık. Düzce’yi neden sevmeyelim? Düzce bizim memleketimiz. Biz Düzce’de kazanıyoruz Düzce’de yatırım yapıyoruz. Allah’ın izniyle şu an yatırım planlarımızda Kalp Damar Cerrahi bölümü var. Şu anda onun görüşmeleri yapılıyor. Düzce bölgesinde de Kalp Damar Cerrahi çok acil. Benim Bolu’da ki hastanelerimde kalp damar yok. Biz niye buradan başka illere hastalarımızı gönderelim. Allah razı olsun. Bizden önce yoğun bakımlar boştu. Şu an benim anestezi uzmanıma da çok teşekkür ediyorum. 9 yatağım var. 9’unun 9’u da dolu. İl dışına göndermemek için gece gündüz tüm hekimlerimiz gayret sarf ediyor ama bazıları sırf karalama ya da nem alamadığı için farklı haber yapıyor. Keşke biz böyle bir haber için açıklama yapma durumunda kalmasaydık.  Kanal sahiplerinin bu konuyla bir ilgisi var mı yok mu onu bilmem. Özel haber yapıyorum adını atarak haksız yanlış haber yapamazsınız. Yaparsanız soluğu mahkemede alırsınız. Avukatlarımız konuyla ilgili müracaatlarını yaptılar. Hukuk ne derse o.”

 

Yaptığın haberin arkasında duracaksın diyerek yapılan haberlerin yalan olduğunu dile getiren Cavit Demir şöyle konuştu:

 

“Son haber 10 gün önce hastaneye gelen bir çocuğun çocuk polikliğinden bir randevu alıyor. Resmi kayıtlar burada görüntüler burada.  Geliyor muayene oluyor. Çocuk 3 gündür kusma şikayetiyle bekleyen bir çocuk 3 gün sonra babası getiriyor. Çocuk hekimimiz muayene ediyor. Hekimimiz tedavisini düzenliyor. Ondan sonra şu tedaviyi uygulayın diye ilgili servise gönderiyor. Servisteki ilgili arkadaşlarım da diyor ki kaydınızı açın. Ne yapılacağını biz sistemden göreceğiz ve tedavinizi uygulayacağız. Bu ne zaman oluyor 10 gün önce. Ama habere bakıyorsunuz, o Öncü’de ki haberi yapan arkadaşımızın çarptırdığı yanlış haber, sahte haber, yalancı haberi dün bizim acil serviste olmuş gibi olayı çarpıtarak haber yapıyor. Tabii bunlar bizi üzüyor sonuçta burası hastane. Aylık bizim hastanemize 150 bin insan giriyor. 25-30 bin muayene var. Doktorlarımız burada harikalar yaratıyor. Çok büyük başarılara emek diyorlar. Gece gündüz Düzce’de yaşayan insanlara nasıl daha kaliteli sağlık hizmeti verebiliriz çabasındayken bazı kendini bilmeyen kurumlar, üstüne basa basa söylüyorum haber namustur. Yaptığın haberin arkasında duracaksın, çarptırmayacaksın. Biz bu arkadaşımızı kınıyoruz. Basın olarak şu anda istediğiniz soruyu sorun istediğiniz soruyu cevaplayacağım arkadaşlar.”

 

Cavit Demir, elinizde herhangi bir tehdite delil oluşturulabilecek bir kanıt var mı sorusuna şöyle cevap verdi:

 

“Vatandaş tarafından da bana birkaç defa bana iletildi.  Gelen kişi ben istemedim diyorsa kendi sözlü olarak açıklasın. Biz kimsenin ses kaydını devletin izni olmadan almayız.  Yasak böyle bir durumumuz yok. Ama sizinle ilgili sürekli haber yapacağım dediğini duyduk. Bakın siz basın mensupları çok kutsal bir iş yapıyorsunuz. Vatandaşı doğru bilgilendirmemiz lazım. Şu anda bizim kendimizden de kanalı var. Bir basın mensubu yaptığı haberin altına imza attıysa arkasında duracak arkadaşlar. Duramıyorsan insanları zora sokma. Vatandaşın arasında bölücülük oluşturma, kargaşa yaratma noktasında yok Düzcelileri sevmiyorlar gibi ithamlar suçtur. Bir kadını ön plana çıkararak, hedef göstererek böyle bir şey yapılamaz. Yarın o hanımefendinin başına bir şey gelse bunu haberi yapan sevgili arkadaşımız bunun altından kalkabilecek mi?

 

Benim eşimle ilgili ithamların kanıtı varsa ortaya çıkartsınlar. Bunu hukuk zaten kanıtlayacak. Kaynağı olmayan haberi yaparsanız güvenilirliği sarsarsınız.  Böyle haberler yapılmamalı yaparsa da sonucuna katlanmalı.”

 

Özel Çağsu Hastanesi olarak sosyal sorumluluk projelerine önem vererek çalışmalarda bulunduklarını belirten Cavit Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Biz şu anda Düzcespor’un sağlık sponsoruyuz. Yıllık 150-200 milyon civarında Düzcespor’a katkımız var. Belediyenin voleybol takımı, basketbol takımı bütün tedavileri ücretsiz. Kanser haftası boyunca meme ultrasonlarını, mamografileri ücretsiz yaptık. Sosyal projeler konusunda ne yapmamız gerekiyorsa hastane olarak yapıyoruz. Kadına şiddetten tutunda anne sütünün kıymetine kadar bilinçlendirmek, eğitmek için her şeyi yapıyoruz.zaman zaman görüyorsunuzdur çocuk hekimimiz Rıfat Bey bebekler yarışıyor diye aileleri kaynaştırıyor. Bununla birlikte yurt dışı departmanımızı kurduk. Yurt dışından hasta getiriyoruz hem Bolu’ya hem Düzce’ye.”

 

Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir son olarak şu ifadelerde bulundu:

 

“Bizi basın olarak eleştirin biz buna bir şey asla demeyiz. Ama yalan haber yamayın. Bugün burada yalan haber yapıldığı için oturuyoruz. Eksiğimiz varsa eleştirin tabii ki de bizi.

 

Ben şunu biliyorum ki Düzce halkı bizi çok seviyor.  Vatandaş Düzce’ye gelmemizden çok memnun. Burada kendini bilmeden farklı amaçlarla biri bir haber yaptı diye biz Düzce’ye küsemeyiz. Belki başka kurumlarında başına bu tür bir olay geldi. Bunu da bilmiyoruz biz. Bu ilgili kişi şuradan böyle böyle para istedi, şunu bunu istedi diye kulağımıza geldi. Bana bu tür bilgiler görüntülü belgeli gelsin, ben kanalımdan Merkez TV’den sayın Cumhurbaşkanımızın duyabileceği şekilde haberini yapacağım. Kimse burada dere boyu olmayacak.  Ben basınım onu yaparım, bunu yaparım öyle bir şey yok.  Ben Öncü’de yapılan haber dışında hastanemizle ilgili basında yer alan karalama yapılan bir haber görmedim"

Kaynak : duzcetv.com

 
Anahtar Kelimeler:Haber, Basının, Namusudur, Geçtiğimiz, günlerde, Düzce’de, yer, alan, bir, basın,
Kaynak / EditörBHA -

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
VALİLİKTEN METEOROLOJİK UYARI !
UYSAL AYASOFYA VE BAROLARIN BÖLÜNMESİ HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU !
CHP HAVAİ FİŞEK SATIŞI VE İTHALATI YASAKLANSIN KANUN TEKLİFİ VERDİ !

CHP HAVAİ FİŞEK SATIŞI VE İTHALATI YASAKLANSIN KANUN TEKLİFİ VERDİ !
ÇOKLU BARO KANUN TEKLİFİ KABUL EDİLDİ !
GÜVENLİK DUBALARI SAHİLLERE YERLEŞTİRİLDİ !
AKÇAKOCA'DA İNTİHAR...
BAŞKAN ÖZLÜ TÜM MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ !
Diğer Başlıklar

BAKAN SELÇUKTAN EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYE AÇIKLAMASI !
VALİLİKTEN METEOROLOJİK UYARI !
UYSAL AYASOFYA VE BAROLARIN BÖLÜNMESİ HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU !
CHP HAVAİ FİŞEK SATIŞI VE İTHALATI YASAKLANSIN KANUN TEKLİFİ VERDİ !
ÇOKLU BARO KANUN TEKLİFİ KABUL EDİLDİ !
GÜVENLİK DUBALARI SAHİLLERE YERLEŞTİRİLDİ !
AKÇAKOCA'DA İNTİHAR...
BAŞKAN ÖZLÜ TÜM MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ !
BAŞKAN ŞAHİN“GEREKİRSE DÜZCE BELEDİYESİ’NE SUYU BİZ VERİRİZ” !
BAKAN KOCA “GÜCÜMÜZE GÜÇ KATMAMIZ GEREKEN GÜNLERDEYİZ’’ !
www.bizimduzce.com
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Maral N Tanyildiz
Bende Köşe Yazılarım İle Bizimduzce.com'dayım
Bizim Düzce Gazetesi (www.bizimduzce.com) Tak...
Emir Şenol
ZİHİNSEL SOYKIRIM !
Türkiye ve dünya tarihine bakıldığında; ...
Şirvan YÜCEL
DEVRİM MUCİZESİ
Gerçek devrim mücizesi nedir? Bunu D&u...
Mustafa Duman
AHİRETİN VARLIĞINA İNANMAK !
Anne karnındaki bir çocuğun ağzı, göz&...
Ahmet Soyer Tekin
KAOSTAN BESLENMEK !
Geçtiğimiz günlerde ABD'de George Floy...
Hüseyin GÜÇ
SGK İLE İLGİLİ SORULARINIZI CEVAPLAMAK İÇİN BURADAYIM !
Kıymetli okuyucular öncelikle geçmiş&n...
Coşkun BOLAT
3 MAYIS 1944 TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ OLAYLARI !
1944 yılında Nihal Atsız, devletin önemli kur...
Şerif Ali Karanfil
KORONO VİRÜSÜ !
Coronaviridae ailesinin Orthocoronavirinae alt ail...
İMPARATOR GÖKHAN (RADYO 81 )
2020 YILI VE SONRASI ÖNCEDEN BELLİYDİ..SADECE BİZLER YENİ FARK ETTİK
...
Şenay ÖZTÜRK
AŞIK OLDU MU İNSAN
Gör bak neler olur. Ay başka doğar. Kal...
ŞENGÜL AKYALÇIN
VAKIF TOPRAĞI...
Hüdhüd kuşu hakkında birçoğumuzun...
Atilla Gösterişli
Ayşe Keşir Gazeteci Olsaymış…
Ak parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in mecliste...
Hava Durumu ( Düzce )
Bugün
17°°C - 26°°C
Cumartesi
16°°C - 30°°C
Pazar
14°°C - 24°°C
Pazartesi
13°°C - 25°°C
Namaz Vakitleri ( Düzce )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

10 Haziran 2020 Çarşamba
Röportajlar
BAKAN SELÇUKTAN EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYE AÇIKLAMASI !
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan emekli bayram ikramiyeleri ile ilgili son dakika açıklamas...
»
»
»
Tarihte Bugün
1841 - Londra?da Boğazlar sözleşmesi imzalandı
1878 - Osmanlıların dağılma sürecini başlatan Berlin Anlaşmasının imzalanması.
678 - Hazret-i Aişe (r.a.) validemizin vefatı.
1534 - Kanuni Sultan Süleyman Han'ın Tebriz'i fethi.
Kim Kimdir
Günün Sözü
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler?
(Mevlana)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Başakşehir FK261583053
Trabzonspor261583053
Galatasaray261484050
Sivasspor261475049
Beşiktaş261358044
Alanyaspor261277043
İstanbul Başakşehi211173040
Fenerbahçe261178040
Göztepe261079037
Gaziantep FK268810032
Denizlispor268711031
Antalyaspor267910030
Gençlerbirliği267712028
Kasımpaşa267514026
Konyaspor2651110026
Yeni Malatyaspor266713025
Çaykur Rizespor267415025
MKE Ankaragücü265813023
Arşiv Arama
Facebook
İnstengram

https://www.instagram.com/bizim_duzce_gazetesi/?hl=tr

Linkedin

https://www.linkedin.com/feed/

https://www.youtube.com/channel/UCBrYS8FDE1VcPmmwzQt42Ug
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Sponsorlar
Sayfalar
Resmi İlan
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(47 Online) 0,28ms